Cena ubezpieczenia na życie

Ile może kosztować polisa na życie?

Ceny ubezpieczenia na życie mogą wahać się już od 30 zł miesięcznie aż do kwot zbliżających się do 200 zł za miesiąc. Na życiowa.pl posiadamy warianty z każdego przedziału cenowego, ale warto wiedzieć co tak naprawdę determinuje wysokość składki ubezpieczenia na życie. Cena polisy na życie zależy bowiem od wielu czynników.

 

 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE ONLINE

 

Zakres ochrony

Najtańszą wersją ubezpieczenia na życie będzie polisa z podstawowym zakresem, który obejmie jedynie śmierć ubezpieczonego, a odszkodowanie trafi do uposażonych. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka, dlatego wcale nie trzeba inwestować we wszystkie możliwe rozszerzenia do ubezpieczenia – część z nich może okazać się dla nas nieprzydatna i nie będzie sensu dodatkowo za nie płacić.

 

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota jaką można uzyskać w ramach odszkodowania. Im większą sumę odszkodowania wybierzemy, tym składka będzie wyższa. Przykładowo jeden z wariantów od Uniqa dla rodziny na sumę 150000 zł kosztuje 70 zł za miesiąc. Najdroższy pakiet za 151 zł miesięcznie gwarantuję sumę ubezpieczenia w wysokości 350000 zł.

 

Rodzaj polisy

Najtańszym rodzajem polisy na życie będzie ubezpieczenie grupowe, które można zawrzeć w pracy dołączając do tzw. grupówki. Ubezpieczenie charakteryzuje się niższymi składkami oraz krótszymi lub całkowitym brakiem karencji. Niestety nie ma się żadnego wpływu na dobranie zakresu czy ustalenie wysokości sum ubezpieczenia, a polisa kończy się, gdy zmienimy pracę. Istnieje również opcja dołączenia do tzw. otwartej grupy, które działają na podobnych zasadach co ubezpieczenia grupowe w zakładzie pracy, ale warunkiem dołączenia do grupy nie jest miejsce zatrudnienia i każdy może zawrzeć takie ubezpieczenie. Na indywidualną prośbę jesteśmy w stanie przygotować ofertę otwartej grupy – wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Innym rodzajem polisy na życie jest standardowa polisa ochronna. Wyższych składek można spodziewać się, zawierając polisę inwestycyjną lub oszczędnościową.

 

Stan zdrowia oraz wiek

Ważnym czynnikiem wpływającym na składkę ubezpieczenia na życie jest także stan zdrowia ubezpieczającego się. Kupując ubezpieczenie na życie trzeba wypełnić obowiązkową ankietę medyczną. Także na życiowa.pl będzie to konieczne – po wybraniu pakietu należy wypełnić krótki formularz, który zostanie przesłany do analizy. Niestety wyższych składek mogą spodziewać się osoby starsze (tym samym bardziej podatne na niektóre choroby niż osoby młodsze i zdrowsze), już po przebytych chorobach (zawał, udar, nowotwór) czy osoby z nałogami.

 

Długość trwania polisy

Ubezpieczenie na życie można zawrzeć na różny okres – na 5, 10, 20 czy nawet 30 lat. Decydując się na długoterminowe ubezpieczenie można płacić nieco mniejsze składki niż w przypadku polisy na 12 miesięcy.

 

Ryzyko zawodowe

Wykonywany zawód równie

ż ma wpływ na wysokość składki. Bez względu na profesję każdy powinien uwzględnić to zdarzenie w swojej polisie. Jednak dość oczywistym jest, że osoby w zawodzie wysokiego ryzyka (np. budowlańcy, prace na wysokościach, zawodowi kierowcy) mogą spodziewać się wyższych składek niż osoby trudniące się pracą np. w administracji. O wypadkach w pracy w kontekście ubezpieczenia na życie pisaliśmy w osobnym artykule. Warto pamiętać, że ryzyko wypadku w pracy dotyczy każdej osoby pracującej i nie należy tego lekceważyć.

 

 

Na życiowa.pl bardzo łatwo porównasz najlepsze pakiety oferowane przez popularne towarzystwa ubezpieczeniowe. Warianty pogrupowane są według składki i porównujesz pakiety o podobnym zakresie. Dzięki temu widzisz, jak w miarę coraz szerszego pakietu, zmienia się też cena ubezpieczenia.  Na życiowa.pl bardzo dobre oferty znajdą także osoby starsze powyżej 60. Roku życia (pakiet Senior).

 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE ONLINE

 

Porozmawiaj bezpłatnie
z konsultantem

Wprowadź poprawny numer telefonu
Wprowadź poprawne dane